Konya Dentelite Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği Konya Diş Polikliniği | Apikal Rezeksiyon, Yirmi Yaş Diş Cerrahisi	, Gömülü Diş Çekimi, İmplant, Estetik Tedaviler, Ortodonti, Protez, Kanal tedavisi (Endodonti), Diş Beyazlatma, Dolgu, Diş Eti ve Hastalıkları Tedavisi, Cerrahi Tedaviler, Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti), Frenektomi	Diş Eti ve Hastalıkları Tedavisi, İmplant, Estetik Tedaviler, E-Max Kron, Zirkonyum, Lamina (Yaprak Porselen), Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti),Gülüş Tasarımı, Kompozit Bondingler, Ortodonti, Metal Braketler,  Seramik Braketler,Şeffaf Plak (İnvisalign), İnvisalign, Protez Diş, Sabit Protezler, İmplant Üstü Protezler, Kanal tedavisi (Endodonti), Endodonti,  Diş Beyazlatma, Dolgu, Diş Eti ve Hastalıkları Tedavisi, Diş Eti Çekilmesi, Diş Eti Kanamaları, Diş Eti Şekillendirme, Frenektomi, Gömülü Diş Çekimi, Yirmi Yaş Diş, Apikal Rezeksiyon Çocuk Diş Hekimliği, Pedodonti, Botoks, Cerrahi Tedaviler, Diş Cerrahisi, Konya Dişçi
×

Botoks basit bir tanımla; özel bir bakteriden steril laboratuvar şartlarında üretilen ve kasları etkileyen sinirsel iletimi belirli bir süre bloke etmek için kullanılan bir maddedir. Kas dokusuna zarar vermez. Temel olarak kaslar üzerinde oluşan kasılmaları rahatlatır ve spazmları ortadan kaldırır.

En yaygın 2 kullanım alanı; Diş Sıkma (Bruksizm) etkilerini ortadan kaldırmak ve Diş Eti Görünürlüğü fazla olan hastalarda Gummy Smile görüntüsünü çözmektir. Doğru koşullarda, konusunda uzman kişilerce ağız ve çevre dokularında uygulandığında ideal sonuç alınmaktadır.

Diş sıkma problemi yaşayan kişilerde Plak uygulamaları ile yeterli sonuç alamadığımız hastalarda en uygun seçenektir. Çeneyi kapatan kaslara Botoks uygulanır, o kastaki sinirsel iletim engellenir ve diş sıkmanın önüne geçilmiş olur. Çene hareketleri kısıtlanmaz.

Gummy Smile tanım olarak konuştuğunda ve güldüğünde aşırı diş eti görünürlüğüdür. Çevremizde dikkat ederseniz bu duruma sahip olan kişiler vardır. İdeal gülüşte yaklaşık 2mm görülmesi gereken diş etleri bu kişilerde yaklaşık 10mm e kadar görünür. Dişler çok ön plandadır, daha büyük gibi bir algı oluşur ve oransal olarak estetiği bozar. Tedavi sürecinde Uygulama noktaları planlanır. Lokal anestezik krem ile yüzeysel uyuşma sağlanır ve bu ağrısız enjeksiyon için yeterlidir. Uygulama yaklaşık 5-10 dk sürmektedir ve hastalar 10-15 gün sonra kontrol için çağrılabilir.

Bizimle
Tanışın

Gülüşlerinizi zarif ve sağlıklı
hale getirmek için çalışıyoruz… Yüzünüze
güzel bir tebessüm eklemek için
sizleri merkezimize bekliyoruz…